Ports de muntanya en bici
En resum: Tens 182 ports per pujar a Espanya i Andorra, de 2,2 a 37,5 km. Roque de los Muchachos des de Santa Cruz de La Palma és el que més puja (+2.685 m) i el que corona més amunt (2.420 m).
Pujar tots els ports de Espanya i Andorra suma 2.583 km i +143.074 m de desnivell. 132 són pujades senyalitzades. 100 tenen algun quilòmetre per sobre del 10 %: porta un desenvolupament curt. Si estàs començant, prova Iturrieta: 12,2 km al 3,1 % de mitjana. Les comunitats amb més són Cataluña (72), País Vasco (37), Aragón (21) i Navarra (16).
Els ports, d'un cop d'ull
| Port | Distància | Desnivell | Pendent mitjà | Km més dur | Altitud | Dificultat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roque de los Muchachos des de Santa Cruz de La Palmades de Santa Cruz de La Palma | 37,5 km | +2.685 m | 7,2 % | 18,7 % | 2.420 m | Molt exigent |
| Sierra Nevada: pujada a Pradollano des de Pinos Genildes de Pinos Genil | 25,7 km | +1.519 m | 5,9 % | 8,5 % | 2.275 m | Molt exigent |
| Turó de l'Homedes de Sant Celoni | 25,0 km | +1.505 m | 6,0 % | 10,3 % | 1.648 m | Molt exigent |
| Port del Comte - Estivella · Solsonades de Solsona | 31,8 km | +1.429 m | 4,5 % | 13,8 % | 1.926 m | Molt exigent |
| Mont Carodes de Tortosa | 21,1 km | +1.426 m | 6,8 % | 23,3 % | 1.432 m | Molt exigent |
| Mont Caro des de Roquetesdes de Roquetes | 21,2 km | +1.380 m | 6,5 % | 11,9 % | 1.427 m | Molt exigent |
| Ibañeta - Ortzanzurietades de Valcarlos | 22,4 km | +1.376 m | 6,1 % | 15,0 % | 1.561 m | Molt exigent |
| Coll de Paldes de Bagà | 18,9 km | +1.307 m | 6,9 % | 11,2 % | 2.106 m | Molt exigent |
| Port de Cabús des d'Escaldes-Engordanydes de Escaldes-Engordany | 22,5 km | +1.269 m | 5,7 % | 11,1 % | 2.304 m | Molt exigent |
| Alt de l'Angliru des de La Vega (Riosa)des de La Vega, Riosa | 12,5 km | +1.260 m | 10,1 % | 17,9 % | 1.571 m | Molt exigent |
| La Rabassa des de Sant Julià de Lòria per Aixirivalldes de Sant Julià de Lòria | 16,2 km | +1.207 m | 7,4 % | 17,5 % | 2.037 m | Molt exigent |
| Port Ainédes de Rialp | 17,9 km | +1.205 m | 6,7 % | 10,1 % | 1.942 m | Molt exigent |
| Lavansa · Sant Llorenç de Morunysdes de Sant Llorenç de Morunys | 19,7 km | +1.190 m | 6,0 % | 14,0 % | 1.931 m | Molt exigent |
| Port del Comte - Estivella · Sant Llorenç de Morunysdes de Guixers | 18,2 km | +1.158 m | 6,4 % | 14,2 % | 1.925 m | Molt exigent |
| Santa Fedes de Sant Celoni | 23,5 km | +1.154 m | 4,9 % | 7,1 % | 1.306 m | Moderada |
| La Rabassa des de Sant Julià de Lòria per Juberrides de Sant Julià de Lòria | 16,9 km | +1.144 m | 6,8 % | 17,9 % | 2.037 m | Molt exigent |
| Bonaigua · Esterri d'Aneudes de Esterri d'Àneu | 17,5 km | +1.125 m | 6,4 % | 12,6 % | 2.076 m | Molt exigent |
| Port de Cantó · Adralldes de Ribera d'Urgellet | 25,5 km | +1.124 m | 4,4 % | 9,6 % | 1.720 m | Moderada |
| Montnoudes de Lladurs | 16,6 km | +1.121 m | 6,7 % | 12,6 % | 1.760 m | Molt exigent |
| La Creueta · Gombrèndes de Gombrèn | 21,9 km | +1.114 m | 5,1 % | 8,1 % | 1.923 m | Exigent |
| La Creueta · La Pobla de Lilletdes de la Pobla de Lillet | 21,5 km | +1.108 m | 5,2 % | 9,2 % | 1.923 m | Exigent |
| Bonaigua · Vielhades de Vielha e Mijaran | 22,4 km | +1.099 m | 4,9 % | 7,9 % | 2.076 m | Moderada |
| Llacs de Covadonga des de Cangas de Onísdes de Cangas de Onís | 21,6 km | +1.091 m | 5,1 % | 12,9 % | 1.114 m | Molt exigent |
| Moncayo · Tarazonades de Tarazona | 22,6 km | +1.089 m | 4,8 % | 11,9 % | 1.569 m | Exigent |
| Port de Cantó · Sortdes de Sort | 18,4 km | +1.089 m | 5,9 % | 12,4 % | 1.717 m | Molt exigent |
| Port de Pajares des de Puente de los Fierrosdes de Puente de los Fierros | 16,5 km | +1.086 m | 6,6 % | 19,6 % | 1.404 m | Molt exigent |
| Otxondo - Gorramendi · Dantxarineades de Urdax | 19,6 km | +1.086 m | 5,5 % | 10,6 % | 1.063 m | Molt exigent |
| Mont Oiz · Gernikades de Guernica i Luno | 19,7 km | +1.077 m | 5,5 % | 15,8 % | 1.019 m | Molt exigent |
| Coll d'Ares · Alsamorades de Sant Esteve de la Sarga | 16,4 km | +1.068 m | 6,5 % | 9,1 % | 1.563 m | Exigent |
| Coll de Pradelldes de Guardiola de Berguedà | 14,8 km | +1.056 m | 7,1 % | 15,3 % | 1.733 m | Molt exigent |
| Coll de la Gallina des d'Aubinyàdes de Aubinyà | 10,6 km | +1.050 m | 9,9 % | 19,5 % | 1.910 m | Molt exigent |
| Mare de Déu del Mont · Besalú / Beudades de Besalú | 19,3 km | +1.045 m | 5,4 % | 13,1 % | 1.104 m | Molt exigent |
| Fumanya - Peguerades de Cercs | 13,3 km | +1.034 m | 7,8 % | 10,9 % | 1.689 m | Molt exigent |
| Port de la Ragua des de Larolesdes de Laroles | 15,8 km | +1.024 m | 6,5 % | 11,1 % | 2.040 m | Molt exigent |
| Collado Bermejo des d'Alhama de Murciades de Alhama de Murcia | 20,2 km | +1.019 m | 5,0 % | 8,2 % | 1.198 m | Exigent |
| Cap de Recdes de Lles de Cerdanya | 15,0 km | +1.000 m | 6,7 % | 14,7 % | 1.953 m | Molt exigent |
| Mont Oiz: Vessant Milikuades de Yurreta | 14,6 km | +999 m | 6,8 % | 13,3 % | 1.019 m | Molt exigent |
| Mare de Déu del Mont · Maià de Montcaldes de Maià de Montcal | 16,2 km | +997 m | 6,1 % | 19,5 % | 1.109 m | Molt exigent |
| Port d'Envalira des de Canillodes de Canillo | 17,9 km | +994 m | 5,5 % | 11,0 % | 2.408 m | Molt exigent |
| Coll de la Gallina des d'Aixovalldes de Aixovall | 11,8 km | +992 m | 8,4 % | 13,2 % | 1.910 m | Molt exigent |
| Otxondo - Gorramendi · Elizondodes de Elizondo | 18,6 km | +990 m | 5,3 % | 11,9 % | 1.063 m | Molt exigent |
| Les Barraquesdes de Ribes de Freser | 15,2 km | +986 m | 6,5 % | 11,8 % | 1.896 m | Molt exigent |
| Llac de Sant Mauricides de Espot | 14,7 km | +968 m | 6,6 % | 12,2 % | 1.921 m | Molt exigent |
| Cortals d'Encamp per Engolastersdes de Engolasters | 12,4 km | +966 m | 7,8 % | 13,0 % | 2.087 m | Molt exigent |
| Coll d'Ares · Agerdes de Àger | 13,3 km | +952 m | 7,2 % | 9,5 % | 1.563 m | Exigent |
| Mare de Déu del Mont · N-260 / Hostal Can Vilàdes de Cabanelles | 17,7 km | +950 m | 5,4 % | 15,1 % | 1.105 m | Molt exigent |
| La Collada de Toses · Tosesdes de Ribes de Freser | 20,9 km | +950 m | 4,5 % | 10,9 % | 1.791 m | Exigent |
| Ordino-Arcalís des d'Ordinodes de Ordino | 17,4 km | +949 m | 5,5 % | 12,5 % | 2.227 m | Molt exigent |
| Mont Oiz · Zugastietades de Múgica | 13,9 km | +944 m | 6,8 % | 14,7 % | 1.019 m | Molt exigent |
| Otxondo - Gorramendi · Indarte Errekades de Baztán | 15,8 km | +944 m | 6,0 % | 11,4 % | 1.063 m | Molt exigent |
| Pujada a Sotres des d'Arenas de Cabralesdes de Cabrales | 17,7 km | +940 m | 5,3 % | 11,1 % | 1.046 m | Molt exigent |
| Javalambre · Valacloche / Collado Gavilándes de Valacloche | 24,2 km | +940 m | 3,9 % | 8,0 % | 1.851 m | Moderada |
| Pla de Beretdes de Vielha e Mijaran | 18,9 km | +934 m | 4,9 % | 14,0 % | 1.877 m | Exigent |
| Moncayo · Monasterio de Veruelades de Litago | 29,4 km | +926 m | 3,2 % | 11,6 % | 1.569 m | Exigent |
| Mont Oiz: Vessant Goiuriades de Yurreta | 14,6 km | +922 m | 6,3 % | 12,8 % | 1.016 m | Molt exigent |
| Vallter 2000des de Setcases | 11,5 km | +903 m | 7,8 % | 11,0 % | 2.155 m | Molt exigent |
| Pic del Voltordes de Arcos de las Salinas | 11,9 km | +902 m | 7,6 % | 17,7 % | 1.952 m | Molt exigent |
| Embassament de Sallentedes de la Torre de Cabdella | 17,1 km | +896 m | 5,2 % | 10,4 % | 1.768 m | Molt exigent |
| Collfreddes de la Vall d'en Bas | 14,3 km | +894 m | 6,3 % | 13,9 % | 1.325 m | Molt exigent |
| San Miguel de Aralar - Altxueta · Uharte - Arakildes de Huarte-Araquil | 10,4 km | +893 m | 8,6 % | 14,7 % | 1.339 m | Molt exigent |
| Javalambre · Valacloche / El Ramblardes de Valacloche | 21,9 km | +891 m | 4,1 % | 8,0 % | 1.851 m | Moderada |
| La Collada de Toses · Ribes de Fresserdes de Ribes de Freser | 24,7 km | +880 m | 3,6 % | 5,3 % | 1.791 m | Moderada |
| Arinsal des d'Escaldes-Engordanydes de Escaldes-Engordany | 14,2 km | +879 m | 6,2 % | 10,6 % | 1.916 m | Molt exigent |
| Coll de Jou · Sant Joan de les Abadessesdes de Sant Joan de les Abadesses | 13,2 km | +876 m | 6,7 % | 14,5 % | 1.637 m | Molt exigent |
| Peñarrota - Estació de Valdelinares · Linares de Morades de Linares de Mora | 22,5 km | +862 m | 3,8 % | 8,4 % | 1.961 m | Moderada |
| Pleta del Pratdes de Vall de Cardós | 17,7 km | +851 m | 4,8 % | 16,2 % | 1.714 m | Molt exigent |
| Boí - Taülldes de la Vall de Boí | 12,8 km | +841 m | 6,6 % | 14,3 % | 2.048 m | Molt exigent |
| Los Tornos · Ramales de la Victoriades de Ramales de la Victoria | 18,4 km | +839 m | 4,6 % | 9,1 % | 917 m | Moderada |
| Coll Calderóndes de Ademuz | 23,3 km | +834 m | 3,6 % | 9,5 % | 1.309 m | Moderada |
| Lavansa · Tuixentdes de Tuixent | 13,0 km | +831 m | 6,4 % | 8,8 % | 1.931 m | Exigent |
| Mont Oiz · Munitibardes de Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz | 8,3 km | +830 m | 10,1 % | 15,8 % | 1.019 m | Exigent |
| Collformicdes de Fogars de Montclús | 15,1 km | +827 m | 5,5 % | 8,6 % | 1.142 m | Exigent |
| Azurki · Zestoades de Cestona | 14,6 km | +820 m | 5,6 % | 13,4 % | 667 m | Molt exigent |
| Masella - Coma Oriola · Alpdes de Alp | 9,7 km | +808 m | 8,3 % | 15,1 % | 1.944 m | Molt exigent |
| San Miguel de Aralar - Altxueta · Lekunberrides de Lecumberri | 17,2 km | +806 m | 4,7 % | 12,5 % | 1.339 m | Exigent |
| Boixolsdes de Coll de Nargó | 18,4 km | +802 m | 4,4 % | 7,3 % | 1.334 m | Moderada |
| Javalambre · La Puebla de Valverdedes de La Puebla de Valverde | 20,8 km | +800 m | 3,8 % | 7,9 % | 1.851 m | Moderada |
| Rocacorbades de Banyoles | 12,1 km | +792 m | 6,5 % | 14,8 % | 968 m | Molt exigent |
| Collada de Beixalís des d'Andorra la Vella per Anyósdes de Andorra la Vella | 10,4 km | +786 m | 7,5 % | 13,4 % | 1.792 m | Molt exigent |
| Artesiagades de Elizondo | 15,4 km | +785 m | 5,1 % | 9,6 % | 986 m | Exigent |
| Pedra de San Martíndes de Isaba | 13,5 km | +779 m | 5,8 % | 9,0 % | 1.766 m | Exigent |
| Coll d'Estenalles · Navarclesdes de Navarcles | 19,5 km | +775 m | 4,0 % | 11,3 % | 872 m | Exigent |
| Belate · Iruritades de Elizondo | 18,1 km | +768 m | 4,3 % | 9,0 % | 847 m | Moderada |
| Azurki · Debades de Deva | 15,7 km | +766 m | 4,9 % | 13,4 % | 667 m | Exigent |
| Coll de Jou · Ribes de Fresserdes de Ribes de Freser | 12,4 km | +761 m | 6,1 % | 9,9 % | 1.659 m | Exigent |
| Puertomingalvodes de Villahermosa del Río | 12,2 km | +759 m | 6,2 % | 10,3 % | 1.450 m | Molt exigent |
| Azurki · Lasturdes de Deva | 13,3 km | +747 m | 5,6 % | 12,7 % | 667 m | Molt exigent |
| Larreder - Pagomakurredes de Villaro o Arenaza | 8,2 km | +734 m | 9,0 % | 18,3 % | 878 m | Exigent |
| Pujada a Piqueras des de La Riojades de Lumbreras de Cameros | 19,3 km | +731 m | 3,8 % | 6,8 % | 1.708 m | Moderada |
| Revell - Els Cortalsdes de Arbúcies | 16,9 km | +723 m | 4,3 % | 6,5 % | 1.005 m | Moderada |
| Masella - Coma Oriola · Dasdes de Das | 8,7 km | +717 m | 8,2 % | 13,1 % | 1.942 m | Exigent |
| Sa Calobra: pujada al Coll dels Reisdes de Sa Calobra | 10,3 km | +715 m | 6,9 % | 8,5 % | 721 m | Moderada |
| Desert de les Palmes des de Benicàssimdes de Benicàssim | 11,3 km | +714 m | 6,3 % | 13,1 % | 723 m | Molt exigent |
| Os de Civís des d'Aixovalldes de Aixovall | 9,3 km | +714 m | 7,7 % | 12,4 % | 1.635 m | Exigent |
| Coll de la Benades de Bagà | 11,9 km | +713 m | 6,0 % | 10,9 % | 1.437 m | Molt exigent |
| Pujada a Valdezcaray en bicides de Ezcaray | 13,1 km | +712 m | 5,4 % | 12,5 % | 1.561 m | Molt exigent |
| Agiña · Oiartzundes de Elizalde | 16,1 km | +711 m | 4,4 % | 9,4 % | 552 m | Moderada |
| Bassa d'Oles · Aubèrtdes de Vielha e Mijaran | 9,0 km | +710 m | 7,9 % | 12,3 % | 1.591 m | Exigent |
| Belate · Mugairides de Baztán | 14,8 km | +700 m | 4,7 % | 9,0 % | 847 m | Moderada |
| Codos - Valdemadera · Cariñenades de Cariñena | 14,1 km | +697 m | 4,9 % | 11,6 % | 1.269 m | Exigent |
| O Cebreiro des de Vega de Valcarcedes de Vega de Valcarce | 12,7 km | +696 m | 5,5 % | 12,1 % | 1.315 m | Molt exigent |
| Sauth deth Pishdes de Vielha e Mijaran | 10,9 km | +688 m | 6,3 % | 12,7 % | 1.555 m | Exigent |
| Port de Cotos des de Rascafríades de Rascafría | 16,4 km | +687 m | 4,2 % | 7,1 % | 1.829 m | Moderada |
| Larraudes de Facería 9 | 10,8 km | +683 m | 6,3 % | 8,3 % | 1.578 m | Moderada |
| La Collada de Toses · Puigcerdàdes de Fontanals de Cerdanya | 21,3 km | +681 m | 3,2 % | 6,2 % | 1.791 m | Moderada |
| Serrablodes de Sobrarbe | 12,8 km | +677 m | 5,3 % | 10,9 % | 1.286 m | Molt exigent |
| Sollube · Bermeodes de Bermeo | 9,7 km | +676 m | 6,9 % | 9,7 % | 680 m | Moderada |
| Artiga de Lindes de Es Bòrdes | 8,6 km | +676 m | 7,8 % | 15,9 % | 1.463 m | Exigent |
| Bianditzdes de Elizalde | 12,0 km | +673 m | 5,6 % | 7,2 % | 711 m | Exigent |
| Sollube · Almikedes de Bermeo | 8,2 km | +672 m | 8,2 % | 14,9 % | 680 m | Exigent |
| Cubeldes de Morata de Jiloca | 20,6 km | +671 m | 3,3 % | 8,5 % | 1.190 m | Moderada |
| Coubet - Canesdes de Olot | 12,6 km | +671 m | 5,3 % | 7,5 % | 1.120 m | Exigent |
| Puerto de Navafría des de Lozoyades de Lozoya | 10,9 km | +663 m | 6,1 % | 9,8 % | 1.772 m | Moderada |
| Tellades de Sobrarbe | 8,0 km | +662 m | 8,3 % | 10,4 % | 1.338 m | Exigent |
| Condreu - El Fardes de Sant Esteve d'en Bas | 15,4 km | +658 m | 4,3 % | 7,5 % | 1.120 m | Moderada |
| Bracons (Sant Esteve d'en Bas)des de Sant Esteve d'en Bas | 8,4 km | +655 m | 7,8 % | 11,0 % | 1.132 m | Exigent |
| Port de la Morcuera des de Miraflores de la Sierrades de Miraflores de la Sierra | 11,4 km | +652 m | 5,7 % | 9,6 % | 1.775 m | Moderada |
| Azurki · Elgóibardes de Elgoibar | 9,6 km | +650 m | 6,7 % | 12,0 % | 685 m | Exigent |
| Alforja - Los Castillejos · Les Borges del Campdes de Alforja | 13,2 km | +645 m | 4,9 % | 8,0 % | 961 m | Moderada |
| Karakate: Vessant San Andrésdes de Placencia de las Armas | 7,6 km | +636 m | 8,4 % | 13,2 % | 739 m | Exigent |
| Rojalsdes de Montblanc | 11,2 km | +634 m | 5,7 % | 8,7 % | 965 m | Moderada |
| Peña Angulo ~ Per túneldes de Cuadrilla de Ayala | 17,8 km | +633 m | 3,6 % | 7,8 % | 726 m | Moderada |
| Peña Angulo ~ Per carretera antigades de Cuadrilla de Ayala | 17,8 km | +633 m | 3,6 % | 7,8 % | 726 m | Moderada |
| Santa Águeda · Tolosades de Tolosa | 9,1 km | +630 m | 6,9 % | 9,5 % | 703 m | Moderada |
| Port del Boyar des de Benamahomades de Benamahoma | 9,4 km | +624 m | 6,6 % | 8,5 % | 1.106 m | Moderada |
| Otsaurte - Aratzdes de Segura | 13,8 km | +619 m | 4,5 % | 13,1 % | 835 m | Exigent |
| Pas Taplades de Ochagavía | 14,0 km | +617 m | 4,4 % | 8,0 % | 1.366 m | Moderada |
| Coll de la Mola / Coll de l'Arenades de l'Espluga de Francolí | 18,5 km | +617 m | 3,3 % | 5,4 % | 1.036 m | Moderada |
| Orduñades de Orduña | 8,0 km | +604 m | 7,5 % | 10,2 % | 900 m | Exigent |
| Creu de Perves · Senteradades de Senterada | 13,5 km | +604 m | 4,5 % | 7,8 % | 1.336 m | Moderada |
| Braconsdes de Sant Pere de Torelló | 13,3 km | +603 m | 4,5 % | 10,8 % | 1.132 m | Exigent |
| Port d'Urkiola des de Durangodes de Durango | 10,7 km | +599 m | 5,6 % | 10,6 % | 715 m | Exigent |
| Port de la Carrasqueta des de Xixonades de Xixona | 13,3 km | +590 m | 4,4 % | 5,9 % | 1.023 m | Moderada |
| La Saladades de El Toro | 12,8 km | +590 m | 4,6 % | 10,0 % | 1.561 m | Moderada |
| Santuari de Falgars · Guardiola de Berguedàdes de Guardiola de Berguedà | 8,6 km | +590 m | 6,9 % | 10,3 % | 1.275 m | Exigent |
| Monte Aloia des de Tuides de Tui | 9,0 km | +584 m | 6,5 % | 9,9 % | 626 m | Moderada |
| Peñarrota - Estació de Valdelinares · Virgen de la Vegades de Alcalá de la Selva | 9,0 km | +578 m | 6,4 % | 9,3 % | 1.961 m | Moderada |
| Portillondes de Bossòst | 7,3 km | +576 m | 7,9 % | 12,5 % | 1.290 m | Exigent |
| Montserratdes de Monistrol de Montserrat | 8,5 km | +572 m | 6,7 % | 8,1 % | 718 m | Moderada |
| Urrakides de Azpeitia | 8,1 km | +570 m | 7,0 % | 9,2 % | 667 m | Moderada |
| Creu de Perves · Pont de Suertdes de el Pont de Suert | 14,2 km | +567 m | 4,0 % | 7,9 % | 1.335 m | Moderada |
| Montserrat des de Monistroldes de Monistrol de Montserrat | 9,3 km | +567 m | 6,1 % | 8,1 % | 716 m | Moderada |
| Fanlo · Sarvisédes de Broto | 11,3 km | +563 m | 5,0 % | 10,7 % | 1.383 m | Moderada |
| Argalariodes de Baracaldo | 7,9 km | +563 m | 7,2 % | 13,3 % | 546 m | Exigent |
| Alforja - Los Castillejos · Riu Siuranades de Cornudella de Montsant | 11,2 km | +559 m | 5,0 % | 8,0 % | 961 m | Moderada |
| Azurki · Azkoitiades de Azcoitia | 8,0 km | +558 m | 6,9 % | 12,0 % | 685 m | Exigent |
| Alto del León des de Guadarramades de Guadarrama | 8,8 km | +551 m | 6,3 % | 13,8 % | 1.509 m | Exigent |
| Llaberíades de Pratdip | 14,1 km | +550 m | 3,9 % | 9,4 % | 715 m | Moderada |
| Elosua (Gorla) · Azkoitiades de Azcoitia | 9,6 km | +546 m | 5,7 % | 9,6 % | 682 m | Moderada |
| Santa Águeda · Nuarbedes de Azpeitia | 8,1 km | +545 m | 6,7 % | 9,8 % | 698 m | Moderada |
| Lizárraga · Etxarri-Aranazdes de Echarri Aranaz | 10,9 km | +541 m | 5,0 % | 11,5 % | 1.036 m | Moderada |
| Jaizkibel des d'Hondarribiades de Hondarribia | 10,2 km | +541 m | 5,3 % | 9,2 % | 524 m | Moderada |
| Lizárraga · Arbizudes de Arbizu | 10,4 km | +539 m | 5,2 % | 10,5 % | 1.038 m | Exigent |
| Codos - Valdemadera · Codosdes de Codos | 8,2 km | +538 m | 6,6 % | 11,6 % | 1.269 m | Exigent |
| Useddes de Murero | 14,1 km | +519 m | 3,7 % | 7,0 % | 1.205 m | Fàcil |
| Coll d'Estenalles · Terrassades de Terrassa | 12,5 km | +519 m | 4,1 % | 9,3 % | 873 m | Fàcil |
| Coll de Josades de Tuixent | 11,2 km | +512 m | 4,6 % | 9,3 % | 1.630 m | Fàcil |
| Jaizkibel · Hondarribiades de Fuenterrabía | 9,3 km | +497 m | 5,3 % | 9,2 % | 452 m | Moderada |
| Urbasa · Alsasuades de Alsasua | 15,2 km | +496 m | 3,3 % | 11,0 % | 928 m | Exigent |
| Cardódes de Rasquera | 12,2 km | +496 m | 4,1 % | 8,1 % | 502 m | Fàcil |
| Viver de la Sierrades de Morés | 9,7 km | +491 m | 5,1 % | 7,9 % | 927 m | Moderada |
| Aranzazudes de Oñate | 8,5 km | +485 m | 5,7 % | 9,3 % | 725 m | Moderada |
| Sant Pere de Rodes · Vilajuïgades de Vilajuïga | 8,5 km | +485 m | 5,7 % | 9,3 % | 522 m | Moderada |
| Capsacostades de l'Hostalnou de Bianya | 10,7 km | +485 m | 4,5 % | 6,0 % | 862 m | Fàcil |
| Dimades de Dima | 10,8 km | +474 m | 4,4 % | 6,5 % | 594 m | Fàcil |
| El Farell · Caldes de Montbuí (larga)des de Caldes de Montbui | 7,6 km | +473 m | 6,3 % | 10,3 % | 689 m | Exigent |
| Urbasa · Olazagutiades de Olazagutía | 14,6 km | +461 m | 3,2 % | 8,8 % | 928 m | Fàcil |
| Balconchándes de Daroca | 9,1 km | +460 m | 5,1 % | 7,3 % | 1.192 m | Moderada |
| Beratóndes de Purujosa | 7,9 km | +460 m | 5,8 % | 7,7 % | 1.385 m | Moderada |
| Jaizkibel · Lezo - Pasaiades de Lezo | 8,0 km | +447 m | 5,6 % | 9,0 % | 454 m | Moderada |
| Rivas de Tereso · San Vicente de la Sonsierrades de San Vicente de la Sonsierra | 9,7 km | +434 m | 4,5 % | 6,0 % | 943 m | Fàcil |
| Rivas de Tereso · Labastidades de Labastida | 9,5 km | +423 m | 4,5 % | 6,0 % | 943 m | Fàcil |
| El Vivero - Ganguren: Vessant El Gallodes de Galdácano | 7,2 km | +415 m | 5,8 % | 12,9 % | 468 m | Exigent |
| Coll de sa Batalla des de Caimarides de Caimari | 8,4 km | +405 m | 4,8 % | 6,7 % | 579 m | Fàcil |
| Alt del Tibidabo des de Barcelonades de Barcelona | 4,3 km | +387 m | 9,0 % | 19,6 % | 510 m | Exigent |
| Iturrietades de Maestu | 12,2 km | +385 m | 3,1 % | 9,0 % | 997 m | Fàcil |
| Port de Canencia des de Miraflores de la Sierrades de Miraflores de la Sierra | 8,3 km | +376 m | 4,6 % | 8,5 % | 1.505 m | Fàcil |
| Coll de la Teixetades de Riudecanyes | 11,6 km | +364 m | 3,1 % | 5,9 % | 537 m | Fàcil |
| Altubedes de Cuadrilla de Ayala | 10,4 km | +363 m | 3,5 % | 8,6 % | 621 m | Fàcil |
| Coll de Rates des de Parcentdes de Parcent | 6,3 km | +352 m | 5,6 % | 9,7 % | 625 m | Moderada |
| Mirador de Ézarodes de Ézaro, Dumbría | 2,2 km | +254 m | 11,4 % | 15,9 % | 258 m | Exigent |
| Puig de Randa des de Randades de Randa, Algaida | 5,0 km | +253 m | 5,1 % | 7,1 % | 543 m | Moderada |
182 rutes
Preguntes freqüents
- Quin port de Espanya i Andorra té més desnivell?
- Dels 182 que tens aquí, Roque de los Muchachos des de Santa Cruz de La Palma: +2.685 m en 37,5 km des de Santa Cruz de La Palma.
- Quin és el port més alt de Espanya i Andorra?
- Dels 182 que tens aquí, Roque de los Muchachos des de Santa Cruz de La Palma, que corona a 2.420 m.
- Quin port de Espanya i Andorra té el quilòmetre més dur?
- Mont Caro: el seu quilòmetre més dur va al 23,3 %.
- Quin port de Espanya i Andorra és més fàcil per començar?
- Iturrieta: 12,2 km al 3,1 % de mitjana.
Més per rodar
- Més rutes en bici
- Vies verdes 79 Rutes gravel 296 Totes les rutes en bici
- Proves i clubs
- Calendari de proves Clubs ciclistes
- Ciclisme en xifres
- Rutes, ports i vies verdes per comunitat